Wydawca treści Wydawca treści

ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNA „JODEŁKI”

Znajduje się w leśnictwie Wola Krecowska, w miejscowości Siemuszowa.             Przy ścieżce znajduje się wyposażona w tablice edukacyjne wiata turystyczna z miejscem na ognisko. Wędrując ścieżką długości ok. 2 km i korzystając z informacji umieszczonych na tablicach przystankowych (12 szt.) można przybliżyć sobie wiedzę dotyczącą rosnących tutaj gatunków drzew i występujących osobliwości przyrodniczych.


ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO- DYDAKTYCZNA „POLANKI”

Ścieżka znajduje się w leśnictwie Bykowce, w rezerwacie przyrody „Polanki”. Długość ścieżki ok. 2 km, czas przejścia ok. 2 godzin.

Wędrówka po ścieżce daje możliwość poznania wielu osobliwości przyrodniczych – zarówno świata roślinnego, jak i zwierzęcego. Ścieżka rozpoczyna się małą polaną z parkingiem, wiatą i miejscem na ognisko. Na ścieżce  zlokalizowanych jest 10 przystanków, przy których można znaleźć interesujące opisy otoczenia. Jest tu również punkt widokowy. Obok trasy przemarszu znajduje się źródełko ze zmineralizowaną wodą siarczkową i żelazistą.


ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNA „BRZOZÓW ZDRÓJ”

Ścieżka znajduje się w leśnictwie Podlesie, w pobliżu miasta Brzozowa, w miejscu zniszczonego w czasie wojny uzdrowiska Brzozów Zdrój. Przy ścieżce znajduje się wiata edukacyjna wyposażona w tablice dydaktyczne, eksponaty a także przenośne plansze.  Jest również miejsce na ognisko i plac na gry i zabawy.

Trasa ścieżki,  długości ok. 3 km wyposażona jest w tablice informacyjno – edukacyjne, które pomagają dostrzec osobliwości przyrodnicze i piękno naszych lasów.


ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNA „ORLI KAMIEŃ”

Znajduje się na Białej Górze w Sanoku, w leśnictwie Liszna. Wejście na ścieżkę zlokalizowane jest przy Królewskiej Studni. Trasa ścieżki, długości ponad 6 km prowadzi do szczytu Orli Kamień. Na ścieżce znajdują się tablice informacyjne o treściach historycznych oraz przyrodniczych.


PUNKT WIDOKOWY W GÓRACH SŁONNYCH

Usytuowany przy drodze Sanok – Przemyśl na szczycie Gór Słonnych. Z platformy widokowej możemy podziwiać przepiękną panoramę całych Bieszczad i Beskidu Niskiego. Identyfikację szczytów ułatwia znajdująca się tutaj tablica informacyjna z mapą wszystkich widocznych wniesień.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

POSZUKIWANY KŁUSOWNIK! Uwaga drastyczne zdjęcia

POSZUKIWANY KŁUSOWNIK! Uwaga drastyczne zdjęcia

W dniu 14 października 2019 w godzinach porannych leśniczy leśnictwa Blizne na działce rolnej wchodzącej w skład oddziału 96 ujawnił ubitą tuszę jelenia, najprawdopodobniej byka. Jak się okazało ok. 30 m od skraju lasu, na przyleśnej łące jeleń był zakopany i częściowo przykryty ziemią. Prawdopodobnie tusza w całości była przysypana ziemią, ale z wierzchu została odsłonięta przez buchtujące dziki. W części przedniej tuszy stwierdziliśmy otwór powstały najprawdopodobniej po wlocie kuli. Drugi podobny otwór stwierdziliśmy na części brzusznej. Cechy te wskazywały, że jeleń został skłusowany przy użyciu broni. Niezwłocznie o tym fakcie powiadomiona została policja.

Na miejsce przyjechała grupa operacyjna KPP z Brzozowa, która wykonała czynności procesowe. Jeleń został odkopany i wyciągnięty z dołu. Wówczas potwierdziło się, że jest to jeleń byk, bez głowy. Z oględzin tuszy wynikało, że kula po strzale nie przeszła przez tuszę. Tuszę jelenia rozcięto i po wnikliwym poszukiwaniu znaleziono zniekształcony pocisk, co potwierdziło, że jeleń został skłusowany przy użyciu broni myśliwskiej. Drugi otwór w części brzusznej powstał najprawdopodobniej wskutek buchtowania dzików. Pocisk został zabezpieczony do dalszych badań. Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie.