Wydawca treści Wydawca treści

ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNA „JODEŁKI”

Znajduje się w leśnictwie Wola Krecowska, w miejscowości Siemuszowa.             Przy ścieżce znajduje się wyposażona w tablice edukacyjne wiata turystyczna z miejscem na ognisko. Wędrując ścieżką długości ok. 2 km i korzystając z informacji umieszczonych na tablicach przystankowych (12 szt.) można przybliżyć sobie wiedzę dotyczącą rosnących tutaj gatunków drzew i występujących osobliwości przyrodniczych.


ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO- DYDAKTYCZNA „POLANKI”

Ścieżka znajduje się w leśnictwie Bykowce, w rezerwacie przyrody „Polanki”. Długość ścieżki ok. 2 km, czas przejścia ok. 2 godzin.

Wędrówka po ścieżce daje możliwość poznania wielu osobliwości przyrodniczych – zarówno świata roślinnego, jak i zwierzęcego. Ścieżka rozpoczyna się małą polaną z parkingiem, wiatą i miejscem na ognisko. Na ścieżce  zlokalizowanych jest 10 przystanków, przy których można znaleźć interesujące opisy otoczenia. Jest tu również punkt widokowy. Obok trasy przemarszu znajduje się źródełko ze zmineralizowaną wodą siarczkową i żelazistą.


ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNA „BRZOZÓW ZDRÓJ”

Ścieżka znajduje się w leśnictwie Podlesie, w pobliżu miasta Brzozowa, w miejscu zniszczonego w czasie wojny uzdrowiska Brzozów Zdrój. Przy ścieżce znajduje się wiata edukacyjna wyposażona w tablice dydaktyczne, eksponaty a także przenośne plansze.  Jest również miejsce na ognisko i plac na gry i zabawy.

Trasa ścieżki,  długości ok. 3 km wyposażona jest w tablice informacyjno – edukacyjne, które pomagają dostrzec osobliwości przyrodnicze i piękno naszych lasów.


ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNA „ORLI KAMIEŃ”

Znajduje się na Białej Górze w Sanoku, w leśnictwie Liszna. Wejście na ścieżkę zlokalizowane jest przy Królewskiej Studni. Trasa ścieżki, długości ponad 6 km prowadzi do szczytu Orli Kamień. Na ścieżce znajdują się tablice informacyjne o treściach historycznych oraz przyrodniczych.


PUNKT WIDOKOWY W GÓRACH SŁONNYCH

Usytuowany przy drodze Sanok – Przemyśl na szczycie Gór Słonnych. Z platformy widokowej możemy podziwiać przepiękną panoramę całych Bieszczad i Beskidu Niskiego. Identyfikację szczytów ułatwia znajdująca się tutaj tablica informacyjna z mapą wszystkich widocznych wniesień.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Święto Drzewa

Święto Drzewa

 Święto Drzewa już na stałe wpisało się w kalendarz imprez ekologicznych realizowanych przez Nadleśnictwo Brzozów z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Izdebkach. Wypracowany przez wszystkie lata poprzednich edycji scenariusz imprezy odpowiada na  potrzeby i zainteresowania młodzieży, a przede wszystkim spełnia założenia akcji „Święta Drzewa” – podnoszenie świadomości ekologicznej.

Akcja zaplanowana została w leśnictwie Izdebki. Na miejsce przyjechała liczna grupa uczniów (38 os.) wraz z opiekunami. Aura była sprzyjająca, piękna złota polska jesień. Dzień rozpoczęliśmy wycieczką po lesie, w trakcie której uczniowie słuchali prelekcji leśniczego na temat gospodarki leśnej, roli leśnika w prawidłowym funkcjonowaniu ekosystemów leśnych a także była to praktyczna nauka rozpoznawania drzew, które rosną w naszych lasach.

Następnym punktem programu, bardzo ekscytującym, był konkurs rozpoznawania drzew i krzewów leśnych. Uczniowie mieli okazje wykazać swoją znajomość 28 gatunków, które wcześniej zostały szczegółowo omówione i pokazane w naturze. Zmagania były duże, ale wyniki laureatów również wysokie. Najlepsze miejsca zostały nagrodzone pięknymi albumami, ufundowanymi przez Nadleśnictwo Brzozów a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Na zakończenie obchodów „Dnia Drzewa” było ognisko i pieczenie kiełbaski.