Aktualności Aktualności

Powrót

Święto Drzewa

Święto Drzewa

 Święto Drzewa już na stałe wpisało się w kalendarz imprez ekologicznych realizowanych przez Nadleśnictwo Brzozów z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Izdebkach. Wypracowany przez wszystkie lata poprzednich edycji scenariusz imprezy odpowiada na  potrzeby i zainteresowania młodzieży, a przede wszystkim spełnia założenia akcji „Święta Drzewa” – podnoszenie świadomości ekologicznej.

Akcja zaplanowana została w leśnictwie Izdebki. Na miejsce przyjechała liczna grupa uczniów (38 os.) wraz z opiekunami. Aura była sprzyjająca, piękna złota polska jesień. Dzień rozpoczęliśmy wycieczką po lesie, w trakcie której uczniowie słuchali prelekcji leśniczego na temat gospodarki leśnej, roli leśnika w prawidłowym funkcjonowaniu ekosystemów leśnych a także była to praktyczna nauka rozpoznawania drzew, które rosną w naszych lasach.

Następnym punktem programu, bardzo ekscytującym, był konkurs rozpoznawania drzew i krzewów leśnych. Uczniowie mieli okazje wykazać swoją znajomość 28 gatunków, które wcześniej zostały szczegółowo omówione i pokazane w naturze. Zmagania były duże, ale wyniki laureatów również wysokie. Najlepsze miejsca zostały nagrodzone pięknymi albumami, ufundowanymi przez Nadleśnictwo Brzozów a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Na zakończenie obchodów „Dnia Drzewa” było ognisko i pieczenie kiełbaski.


Nadleśnictwa i inne

Polecamy Polecamy